Ljubljenčki so zakon!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubljenčki so zakon!


 
KazaloPortalIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava
Dobrodošli na najboljšem forumu o živalih. Upamo da se boste zabavali.

 

 Kako psa naučiti odpoklic?

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Kako psa naučiti odpoklic? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kako psa naučiti odpoklic?   Kako psa naučiti odpoklic? I_icon_minitimePon Apr 12, 2010 10:33 am

[You must be registered and logged in to see this image.]


Veliko ljudi se spopada z težavami, kot so prihajanje psa na odpoklic, torej na naš klic, ko ga pokličemo. Tudi sama sem imela kar nekaj težav. Z pomočjo knjig, literature, interneta in celo pomoči ene kinologinje, danes moja Samojedka Nala obvlada odpoklic (razen tu in tam se ji vtrga in pase trmo). Me je pa veliko naučila tudi Nala sama. Naučila me je, da tudi če čakaš, da pride k meni traja do 2 uri, moraš biti potrpežljiv in je ne kregati, ko pride po teh dveh urah končno do mene. Vedno ko pride k meni jo zeelo pohvalim in dam nagrado. Psa se nikdar ne sme kregati če pride k tebi po 10 minutah ali bo 3 urah. Saj bo pes povezal, to, da je prišel k tebi, kot grajo in ne bo več rad prihajal k lastniku. VEDNO je treba pohvaliti! Za psa kazni ne obstajajo. To naj bo jasno. Pes pozna le nagrado in pa ignoriranje. Najboljša metoda je, da psa ignoriraš če noče priti k tebi, preprosto se obrneš proč in se pretvarjaš, kot, da psa ni. Ščasoma se bo predal. Je pa res, da bo med tem časom, ko ga ignoriraš počel vse možne vragolije, da bi ga pogledal, ampak NE, ignoriranje ostane. Če boste psa pogledali, boste mogli vse ponoviti od začetka in metoda ne bo učinkovita. Najboljše je, da psa učiš vsaj do 6 mesecev na povodcu, da prihaja na klic. To pa narediš tako. Vedno ko pes pride k tebi ga močno pohvališ. Ko ne bo pozoren nate pa pač poskušaš narediti nekaj zanimivega npr. skačeš, cviliš itd. ko te pes pogleda pohvališ z "priiiiiiiiideeen".
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Kako psa naučiti odpoklic? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako psa naučiti odpoklic?   Kako psa naučiti odpoklic? I_icon_minitimeNed Jun 20, 2010 2:59 am

Dobro se obnese tudi sledni povodec! Je zelo dolg tudi več kot 15 metrov in ga lahko uporabljaš za odpoklic.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Wof-wof

Wof-wof


Posts : 3
Join date : 07/12/2010

Kako psa naučiti odpoklic? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako psa naučiti odpoklic?   Kako psa naučiti odpoklic? I_icon_minitimeTor Dec 07, 2010 4:08 am

Hvaaaala res mi je pomagalo [You must be registered and logged in to see this image.] Bom poskusil [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kako psa naučiti odpoklic? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako psa naučiti odpoklic?   Kako psa naučiti odpoklic? I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kako psa naučiti odpoklic?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako psa motivirati(odpoklic)
» Uhajanje z vrta in odpoklic
» Kako psa odvaditi vlečenja na povodcu
» Kako odvaditi grizenja hlač?
» Stanley Coren: KAKO RAZMIŠLJAJO PSI

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ljubljenčki so zakon! :: Psi :: Vzgoja in šolanje-
Pojdi na: