Ljubljenčki so zakon!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubljenčki so zakon!


 
KazaloPortalIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava
Dobrodošli na najboljšem forumu o živalih. Upamo da se boste zabavali.

 

 Nakup psa

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Nakup psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup psa   Nakup psa I_icon_minitimeTor Avg 17, 2010 2:32 am

Sožalje za Filipa [You must be registered and logged in to see this image.] Vidim, da se res spoznaš na ribe [You must be registered and logged in to see this image.] Vsaka ti čast! Zanima me katero pasmo in od kod ga boš imela (psa)? Če boš imela kakšno vprašanje o psih odpri temo in ti bom pomagala [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Gost
Gost




Nakup psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup psa   Nakup psa I_icon_minitimeTor Avg 17, 2010 8:17 am

Somič je bil Flip...

Pes bo manjše do srednje rasti, živel pa bo veni (imel bo pesjak ali verigo). Verjetno bo mešanec... Ampak ne vem če iz zavetišča (čeprav bi jaz to najraje vedela). Mogoče bo pa "čiustokrvni brez rodovnika", bom še videla mezik
Nazaj na vrh Go down
Kravica Katka
Medved
Kravica Katka


Posts : 1481
Join date : 18/01/2010

Nakup psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup psa   Nakup psa I_icon_minitimeTor Avg 17, 2010 10:07 am

Saj čistokrvni brez rodovnika ne obstaja. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Nakup psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup psa   Nakup psa I_icon_minitimeTor Avg 17, 2010 11:36 am

Poleg tega pa se psa ne priklepa na verigo! Pes je socialno bitje, ki mora živeti skupaj z človekom. V reviji moj pes piše " Človek, ki priklene psa na verigo, si tega zvestega prijatelja ne zasluži"

Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Gost
Gost




Nakup psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup psa   Nakup psa I_icon_minitimeTor Avg 17, 2010 12:01 pm

Lejte, jaz sem mislila z "čistokrvin brez rodovnika" psa, ki bi bil vizualno in karakterno enak psu določene pasme. Seveda ga ne bi jemala od štepačev psov, ampak bi prej pogledala v kakšnem stanju je mama (in oče) in se prepričala o njegovi resnosti. Psa ne bi jemala od kogar koli!

Poleg tega pa ne vem zakaj si jaz psa ne zaslužim. Želim si ga že dolgo, 100% bom zanj vedno skrbela, se z njim ukvarjala, mu nudila primerno oskrbo in vse tako da ne bo zapostavljen. Pes bo v pesjaku ali na verigi ponoči in ko mene ne bo doma. Drugače se bom z njim cel čas ukvarjala, ko pa ne pa bo z mano v hiši. Ne bi bilo vredu če bibil spuščen, ali pa da ne bi bil na verigi ali v pesjaku, ker bi zbežal in ker smo par metrov stran od steze doma bi bil že na drugi strani mavrice takoj. V hiši pa ne sme bit (in bi lahko tudi ven zbežal). Torej? Kaj je bolje veriga (ali pesjak) ali smrt v mukah? Sami presodite nnn
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Nakup psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup psa   Nakup psa I_icon_minitimeSre Avg 18, 2010 8:24 am

Kolikor sem brala a drugem forumu, si tam rekla, da no pes manjše rasti in da bo živel V hiši. Če pa ste si premislili, pa definitivno svetujem, da ogradite še tisti del vrta, ki ni ograjen.

Mešanček iz azila bi bila izjemna izbira. Če pa si boš omislila pasemskega psa pa svetujem te forume:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Pred nakupom si prebiraj ta dva kinološka foruma in se uči. Tudi jaz sem ti pripravljena svetovati, lep pozdrav [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Gost
Gost




Nakup psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup psa   Nakup psa I_icon_minitimeSre Avg 18, 2010 8:35 am

Ja, ampak mama ne pusti psa v hiši (no, mogoče bi se omehčala...), ata pa ga ne pusti niti veni (tako da ne vem niti če pes bo, ampak mislim da se ga bo dalo prepričati...).

O pasemskih psih vem, da če nimajo rodovnika, da niso čistokrvni, tako da ravno ne rabim teh dveh forumov... Sem povedala zakaj bi imela "čistokrvnega brez rodovnika".

P.S.: Ne vem kaj delajo tile posti v tej temi, ker so tudi o čem drugem, ne pa samo o mojem bodočem psu (npr. o Flip-u so, in bi lahko bili brez problema v moji temi...) nnn
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Nakup psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup psa   Nakup psa I_icon_minitimeSre Avg 18, 2010 9:16 am

Majhni psi niso za na vrt, to lahko poveš staršema. Povej jima, da se pes najlepše počuti kadar je lahko z lastnikom. Psi že od kar je prvi pes prišel k človeku ( se mu podredil), živijo skupaj z ljudmi, vendar je človek čez čas začel to "zlorabljati".

Če boste imeli malega psa, lahko kar hitro zboli. Vsaj prvi teden bi mladiček moral spati "skupaj" z človekom ( lahko postaviš kletko -zraven postelje, vendar moraš psu prvo pokazati, da je kletka nekaj pozitivnega-da se bo navadil na tebe in na tvoj dom).

Jaz sem osebno ( in mnogi drugi) proti temu, da bi pes živel na vrtu, vendar nisi ti kriva, nisi ti glavna pri hiši.

Sploh če vzamete psa iz zavetišča, lahko, da bo lajal in cvilil na vrtu ( to počno tudi vsi mladiči), ker bo trpel za ločitveno tesnobo, lahko, da so ga lastniki zavrgli in se bo bal, da ga bodo spet. Saj žival ne ve.

Glede teh forumov. Ti forumi nimajo samo napotke o nerodovniški/rodovniški vzreji, ampak tudi mnoge druge napotke o vzgoji, prehrani, šolanju, itd.

Te teme so zelo koristne:
[You must be registered and logged in to see this link.]


Tako, da foruma ti nisem priporočala zaradi vzreje, temveč, da bi se lahko še česa drugega naučila [You must be registered and logged in to see this image.]


Če si omislite psa, se morajo strinjati vsi člani družine. Premisliti moraš v zvezi z stroški prehrana, veterinar, ceplenja (obvezno), povodci, ovratnice, pogrizeno pohištvo ( vrt), itd. Psi niso angelčki. Potrebujejo veliko vzgoje, šolanja, če ne zrastejo v hudičke [You must be registered and logged in to see this image.]

Premisliti moraš, če se ti bo dalo, še v " najhujšem " vremenu voditi psa na sprehode ( dež, sneg), če boš tudi med šolo imela čas za psa ( kaj pa ko greš na srednjo šolo, fakujteto...)....

Zavedati se moraš, da večini psom ni dovolj niti 3-4 ure na dan ukvarjanja. (Bordem Collijem še 6 ur ne).

Premisliti moreš če si zrela in odgovorna, da psa ne boš spuščala iz povodca, če ne bo ubogal 99% ( vsaj) na odpoklic.

Priporočam te teme:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Ker si začetnica ti svetujem pasmo Cavalier king charles spaniel ali Cotončka. Pri mešancih nikdar ne veš kakšen značaj bodo imeli, če pa si kupiš rodovniškega psa, pa boš vsaj to vedela, kakšne lastnosti ima določena pasma, prav tako, ti bodo vzreditelji svetovali o vzgoji, šolanju, prehrani ( ampak moraš imeti odgovorne vzreditelje, ki ti dajo tudi pogodbo), in jih boš lahko bilo kdaj povprašala za nasvet.

Male pasme pa še 1x odsvetujem, da bi bile na vrtu ( sploh zato, ker so preubčutljivi na mraz in kaj hitro zbolijo, druge razloge sem že navedla), tudi večina srednjih pasem, ni rado samih, zakaj sem povedala že zgoraj.


Nič te ne obsojam, da ne boš mislila, nasprotno, mislim, da imaš za svoja leta kar veliko znanja [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Nakup psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup psa   Nakup psa I_icon_minitimeSre Avg 18, 2010 9:20 am

Pa še to, tisti prva dva linka v mojem postu ( o pasmah) sem ti dala, da bi se ti bilo lažje odločati za pasmo, tam imajo veliko izkušenj, ne pa o vzreji [You must be registered and logged in to see this image.] Tam je veliko izkušenj z to in to pasmo, dosti boljš kot samo v knjigah in na straneh o pasmah psov ( pasme psov). net)
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Gost
Gost




Nakup psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup psa   Nakup psa I_icon_minitimeČet Avg 19, 2010 2:54 am

Nekateri so mezik . Niso mali psi samo čivave, srnini pinči, maltežani, papilloni ipd. nnn .

Ja, saj stroške na leto imam vse preračunane, pa koliko bi prišel nakup in vse. In imam dovolj denarja in je še nekaj tudi fraj. Imam pa denar samo za malega, ali mogoče še za kakega srednjega (velikost beagla)...

Na pesjanarju in mojpesu sem bila pred nekaj meseci in vem vse o prehrani, negi, zdravljenju, ceplejnju... Zdaj pa si berem v eni knjigi in včeraj ko sem bila z Pepo pri veterinarju, sem si vzela neko brošuro "O odgovornem lastništvu psa" (ali nekaj takega).

Izbira pasme pa tako pride zadnja (ko je zbran denar, starši prepričani...).

Za psa bi znala skrbeti in ga vzgajati (z različnimi živalmi imam že vzgajalne izkušnje čeprav niso iste kot pes (npr. z novo papigo, ki jo jaz prevzgajam da več ne bi kljuvala (edina znam način) čeprav ni moja), pa trikce in poslušnost znam od drugih živali (mačka, morski prašički), za letanje pri veterinarju in okoli pa mi tudi ni problem (ker sem morala zaradi zdajšnjih živali tudi veliko)). Pa če bi bil iz zavetišča bi ga po moje tudi obvladala (če bi se me bal, lajal name ipd.), ker sem sošolkinega tudi (pa druge moje boječe živali tudi) mezik
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Nakup psa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nakup psa   Nakup psa I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Nakup psa
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Nakup labradorca
» Nakup psa-katerega psa?
» NAKUP PSA-VIDEO
» Nakup Maltežana
» Nakup psa-rodovnik?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ljubljenčki so zakon! :: Psi :: Nakup-
Pojdi na: