Ljubljenčki so zakon!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubljenčki so zakon!


 
KazaloPortalIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava
Dobrodošli na najboljšem forumu o živalih. Upamo da se boste zabavali.

 

 Katera pasma?

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
mIrA

mIrA


Posts : 3
Join date : 09/12/2010

Katera pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Katera pasma?   Katera pasma? I_icon_minitimeČet Dec 09, 2010 4:27 am

A mi lahko kdo svetuje katero pasmo si bi lahko kupila? [You must be registered and logged in to see this image.] Že od malega si zeelo želim psa in zdaj ko sem se odselila od staršev si ga lahko omislim [You must be registered and logged in to see this image.] Všeč so mi vsi psi, tako kratkodlaki, kot dolgodlaki. Razmišljam o psu srednje ali majhne velikosti. Pes bi bil malo lažje učljiv in ne tako trmast [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Katera pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katera pasma?   Katera pasma? I_icon_minitimeČet Dec 09, 2010 4:30 am

Kakšen je vaš življenjski stil? Radi hodite? Hodite v hribe ali samo malo naokrog, tečete kaj? Koliko imate časa za psa?
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
mIrA

mIrA


Posts : 3
Join date : 09/12/2010

Katera pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katera pasma?   Katera pasma? I_icon_minitimeČet Dec 09, 2010 4:34 am

Zelo rada hodim, tečem ne. Časa za psa imam kar veliko. Ko bi ga dobila bi si vzela dva tedna fraj [You must be registered and logged in to see this image.] Časa pa imam običajno nekako tako.

Zjutraj bi ga peljala na sprehod na pol urni sprehod, potem ko pridem čez 7 ur domov, ga peljem še 1x tokrat na 2 uri ali eno urco, potem ob 4.00, potem ob 6.00 in ob 8.00, pa če je potrebno se še zjutraj ob 5.00 vstanem [You must be registered and logged in to see this image.]

Ker pa vem, da mladiček ne more zjutraj ko me ni v službi toliko zadržat, ga bo vmes peljal tudi moj fant [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Katera pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katera pasma?   Katera pasma? I_icon_minitimeČet Dec 09, 2010 4:38 am

Aha super ste, vidim, da imate kar veliko stvari naštudiranih [You must be registered and logged in to see this image.]

Fajn, da bi imeli dva tedna fraj, res fajn [You must be registered and logged in to see this image.] Glede sprehodov je ok.
Jaz priporočam Cavalier King Charlesa, Pudla, Cotona ali kakšnega iz zavetišča [You must be registered and logged in to see this image.]
Seveda če se odločate za nakup pasemskega vzamite rodovniškega [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
mIrA

mIrA


Posts : 3
Join date : 09/12/2010

Katera pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katera pasma?   Katera pasma? I_icon_minitimeČet Dec 09, 2010 4:40 am

Glede rodovnika sem si prebrala vsee [You must be registered and logged in to see this image.] In vem, da se ne sme nasedati bedarijam kot npr. " prodajamo čistokrvne brez rodovnika" [You must be registered and logged in to see this image.]

Zeeelo so mi všeč cavalierji [You must be registered and logged in to see this image.] Bom še preštudirala, hvala za nasvete [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Katera pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katera pasma?   Katera pasma? I_icon_minitimeČet Dec 09, 2010 5:18 am

Me zelo veseli [You must be registered and logged in to see this image.] Vpišite pod google " Cavalier king charles spaniel VZREDITELJI"
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
šeltie




Posts : 4
Join date : 09/12/2010

Katera pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katera pasma?   Katera pasma? I_icon_minitimeČet Dec 09, 2010 9:45 am

A ne obstaja " čistokrven brez rodovnika?"
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Katera pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katera pasma?   Katera pasma? I_icon_minitimeČet Dec 09, 2010 9:53 am

Ne. To so si izmislili preprodajalci psov, samo za čimprejšnjo oddajo mladičkov... Tile iz oglasnikov pa zdaj neprestanoma trosijo svoje bedarije... Groza pa je, da veliko takih psov ne dobi vse kar potrebuje. Jih ne socializirajo, velikokrat hranijo z nekvalitetno hrano, se ne pozanimajo v kakšen dom gre mladič (ravno zato je toliko nerodovniških zavrženih in po cestah), ne svetujejo lastnikom novim itd. Vglavnem samo služijo! Nekateri psice matrajo 2x letno in več, samo zaradi zaslužka, da skotijo mladičke, počakajo par mesecev in spet hop nov naskok! Niti ne počakajo, da bi si psica opomogla!

Nikoli ne veš kdaj boš naletel na kakšnega preprodajalca! Če nimaš denarja za kvalitetnega in zdravega mladička, torej rodovniškega, si omisliš psa iz zavetišča....


Najbolj pametno pa je kupovati mladiče iz načrtne vzreje torej iz psarn. Vendar tudi pri rodovniški vzreji najdeš dobre in slabe ljudi.

Vzreditelji ( z rodovniki) opravijo zdravstvene teste in da sploh lahko parijo morajo dobiti vzrejno dovoljenje. Kaj pa tisti z nerodovniškimi? NIČ! Ne ohranjajo pasme, ne pozanimajo se za mladiče, ne pozanimajo se za vzrejo, napizdujejo ljudi " Ja rodovnika niso dobili..." zaradi tega in onega npr. " ni se nam dalo dati denarja" ali " preveč stane" ali " eh brez veze, rodovnik je za razstave" in vse živo! Ne zavedajo pa se da s tm škodijo pasmi.

Več si preberi pod teme " VZREJA"
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
WOB

WOB


Posts : 7
Join date : 21/12/2010

Katera pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katera pasma?   Katera pasma? I_icon_minitimeTor Dec 21, 2010 11:01 am

Vse kar je bilo napisanega o rodovniku popolnoma drži.
Nazaj na vrh Go down
drejcika




Posts : 5
Join date : 24/12/2010

Katera pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katera pasma?   Katera pasma? I_icon_minitimePet Dec 24, 2010 12:06 pm

Šeltie! Ne čistokrven pes brez rodovnika NE obstaja in nikoli ne bo! To so kopije pravih predstavnikov pasem, torej rodovniških.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Katera pasma? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Katera pasma?   Katera pasma? I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Katera pasma?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ljubljenčki so zakon! :: Psi :: Nakup-
Pojdi na: