Ljubljenčki so zakon!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubljenčki so zakon!


 
KazaloPortalIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava
Dobrodošli na najboljšem forumu o živalih. Upamo da se boste zabavali.

 

 Nategi "vzrediteljev"

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
cotondetulear
Konj
Konj
cotondetulear


Posts : 400
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Location : 5270 Ajdovščina

Nategi "vzrediteljev" Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nategi "vzrediteljev"   Nategi "vzrediteljev" I_icon_minitimeČet Jul 08, 2010 2:44 am

Hvala, hvala.

No to je zelo komplicirana zadeva. Bom poskusila razložit. Timi je čistokrven ampak nima rodovnika na papirju. To je bilo meni zelo čudno in potem je lastnica od Timijeve mame povedala to: Če želijo psi obdržati papir o rodovniku ga morajo lastniki voziti na razstave in Timijeve mame niso zato ni obdržala rodovnika in ga zato tudi Timi ni imel.

Vem da je malo čudno ampak tako je rekla.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Nategi "vzrediteljev" Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nategi "vzrediteljev"   Nategi "vzrediteljev" I_icon_minitimeČet Jul 08, 2010 2:57 am

S tem se pa ne strinjam. Če kaj vem o psih, te je ta "vzrediteljica" nategnila! Preveč je že takšnih primerov, ko se prejšnji lastniki zlažejo " Ja, sej ima rodovnim ampak smo ga izgubili", ali " Ja, rodovnika ni dobil, ker ga ne boste vozili na razstave" ali " Rodovnika nima zaradi vnetja kože" in še in še. To so same laži in neodgovorni skrbniki! Ti povem kakšen je pravi vzreditelj:

1. Takšni, ki ve, zakaj so psi z rodovnikom bolj zdravi in so lepi predstavniki svoje pasme!
2. Takšen, ki ti svetuje, ti da liste (rodovnik), ki ti daje napotke kako za psa boljše skrbeti!
3. Takšen, ki pride na dom (k tebI)in se pozanima ali pes živi v dobrem domu!
4. Takšen, ki ti da hrano na dom za psa, da se ta laže navadi!
5. Takšen, ki ne pari psičke z najbližjim psom, npr, sosedovim, temveč pari psičko z psom, ki je tudi lahko iz tujine.
6. Takšen, ki ima rodovniško vzrejo!
7. Takšen, ki ne daje oglasov kot so " prodajamo čistokrvne mladičke, oče ni znan" ali " čistokrvni pes brez rodovnika" in tako dalje!



Zdaj je kaj je, ampak v nadaljne kopuj psa iz psaren:

http://www.valentinasmagicmaltese.com/


In ni res, da mladiči ne dobijo rodovnika, če jih ne voziš na rastave. Skrbniki te vprašajo za kaj boš uporabljal psa, rodovnik ti dajo v vsakem primeru.


Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
cotondetulear
Konj
Konj
cotondetulear


Posts : 400
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Location : 5270 Ajdovščina

Nategi "vzrediteljev" Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nategi "vzrediteljev"   Nategi "vzrediteljev" I_icon_minitimeČet Jul 08, 2010 3:03 am

Ups očitno me je res nategnila.

Drugače pa pri številki 3. ne pride domov ampak gdaj pokliče kako je kaj z Timijem
pri 4. pa nam je dala hrano, oprsnico, povodec listek, kdaj je bil cepljen.

No VELIK hvala, da si mi povedala to admin, ti se res spoznaš na pse :hearth777:
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Nategi "vzrediteljev" Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nategi "vzrediteljev"   Nategi "vzrediteljev" I_icon_minitimeČet Jul 08, 2010 3:08 am

Sem zelo vesela, da nisi tako kot drugi ljudje, ki bi trdili svoje naprimer " Ja, to je pa tak in tak in oni vzreditelji so vredu" in bla bla. Sem gledala na kinoloških forumih, kako se se potem lastniki zdrli na te, ki so svetovali tako kot jaz. Hvala za pohvalo Nategi "vzrediteljev" Icon_biggrin

In prosim ne bodi jezna, ker sem ti to povedala, hotela sem ti povedati kako ravnaj drugič seveda pa nisi ti tu kriva nič, temveč neodgovorni lastniki, ki parijo vse pov prek, na koncu pa se še lažejo Nategi "vzrediteljev" Icon_wink
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
cotondetulear
Konj
Konj
cotondetulear


Posts : 400
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Location : 5270 Ajdovščina

Nategi "vzrediteljev" Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nategi "vzrediteljev"   Nategi "vzrediteljev" I_icon_minitimeČet Jul 08, 2010 3:10 am

Ni za kaj. Nisem jezna, pravzaprav prav nasprotno! Vesela sem, da si mi povedala kaj je prav in kej ni.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Nategi "vzrediteljev" Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nategi "vzrediteljev"   Nategi "vzrediteljev" I_icon_minitimeČet Jul 08, 2010 3:12 am

Super Nategi "vzrediteljev" Icon_biggrin Še moji starši to veliko težje razumejo, komaj ta mesec sem jih uspela prepričati, zakaj je rodovnim pomemben Nategi "vzrediteljev" Icon_evil Očitno so otroci res bolj dojemljivi Nategi "vzrediteljev" Icon_rolleyes Nekaj še me zanima, koliko je bila cena za tega mladička?
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
cotondetulear
Konj
Konj
cotondetulear


Posts : 400
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Location : 5270 Ajdovščina

Nategi "vzrediteljev" Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nategi "vzrediteljev"   Nategi "vzrediteljev" I_icon_minitimeČet Jul 08, 2010 3:15 am

Nevem natančno zdi se mi da okoli 350€.
Saj po tej ceni mi je bilo zelo čudno. Samo tako malo za čistokrvnega psa.
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Nategi "vzrediteljev" Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nategi "vzrediteljev"   Nategi "vzrediteljev" I_icon_minitimeČet Jul 08, 2010 3:21 am

Jaz sem nekaj časa nazaj morala moji mami razlagati da pes brez rodovnika ne more biti čistokrven. Ona je govorila da ima njena prijateljica čistokrvnega višavca, pa sem jo vrpašala da če ima rodovnik, mama pa je rekla da ne. Pol sem pa že razlagala pa mislim da se je prijelo :xDD: . Čeprav bi nekateri psi, ki nimajo rodovnika in so zelo stari (tako nekje 18 let) lahko bili čistokrvni. Naš Đimi je bil čistokrven, pa ni imel rodovnika, ker je bil 7. psiček v leglu, takrat pa je samo prvih 6 dobilo mezik
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Nategi "vzrediteljev" Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nategi "vzrediteljev"   Nategi "vzrediteljev" I_icon_minitimeČet Jul 08, 2010 3:25 am

Teya, če imata starša vzrejno dovoljenje rodovnik dobijo vsi mladički. Vzrejno dovoljenje pa je zato, ker pod tem pogojem, če imata starša narejeno vzrejno dovoljenje lahko psa pariš, ker imaš dokaze, da so zdravi starši in vsi predniki. In tako dobijo rodovnik.
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Nategi "vzrediteljev" Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nategi "vzrediteljev"   Nategi "vzrediteljev" I_icon_minitimeČet Jul 08, 2010 3:34 am

Poglej:

Pogosto mi ljudje pravijo: »Veste, naš šicu pa nima rodovnika, ker je bil peti v leglu, ampak samo prvi štirje dobijo rodovnik.« Vzreditelj, ki je s tem izgovorom prodal psička, je velik goljuf! Ljudi je preprosto grdo nalagal! V preteklosti so v Sloveniji rutinsko usmrtili del novorojenih psičkov v leglih, ki so presegala sedem mladičkov. To so bila tako imenovana »presežna legla«.

vir:

http://www.kalsang.net/nakup.php
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Gost
Gost




Nategi "vzrediteljev" Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nategi "vzrediteljev"   Nategi "vzrediteljev" I_icon_minitimeČet Jul 08, 2010 5:11 am

Anja, pred 18 leti je bilo tako! Vpršaj na kakih forumih... Ampak starejše od 20, 25 let, ker siti ti bodo znali najbolj pojasniti. Kaki 14 letniki ne morejo vedeti, ker jih takrat ni bilo na svetu. Meni je ata povedal, da je Đimija dobil od enega znanca, ki mu ga je dal bolj poceni, ker je Đimi bil brez pepirjev, ker je bil 7. psiček v leglu, njegova starša in pa bratje in sestre pa SO IMELI rodovnik ;) . Đimijev vzreditelj pa ga pač ji usmrtil ga je raje bolj poceni prodal mojemu očetu ;) . On pa je videl rodovnike od staršev, bratov in sester :roll:
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Nategi "vzrediteljev" Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nategi "vzrediteljev"   Nategi "vzrediteljev" I_icon_minitimeČet Jul 08, 2010 5:22 am

No verjetno je prej bilo tako, zdaj pa ni več Nategi "vzrediteljev" Icon_wink
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

Nategi "vzrediteljev" Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nategi "vzrediteljev"   Nategi "vzrediteljev" I_icon_minitimeSob Jul 10, 2010 4:49 am

Sem poiskala. Tako je bilo pred 10 leti Nategi "vzrediteljev" 508314
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Sponsored content





Nategi "vzrediteljev" Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nategi "vzrediteljev"   Nategi "vzrediteljev" I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Nategi "vzrediteljev"
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ljubljenčki so zakon! :: Psi :: Vzreja-
Pojdi na: