Ljubljenčki so zakon!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubljenčki so zakon!


 
KazaloPortalIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava
Dobrodošli na najboljšem forumu o živalih. Upamo da se boste zabavali.

 

 A so res za vse KRIVI PSI?

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

A so res za vse KRIVI PSI? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: A so res za vse KRIVI PSI?   A so res za vse KRIVI PSI? I_icon_minitimeSre Apr 07, 2010 1:01 pm

Odločila sem se, da napišem nekaj v zvezi z to temo, saj zunaj srečam ogromno nevzgojenih psov, nato pa so za VSE krivi psi!

Pa so res vse krivi psi? Odgovor je ne! Nobeden mladiček se ne skoti z neželenimi izkušnjami in z uničevalnim, agresivnim, plašnim vedenjem. Kdo je tisti, ki jih naredi takšne? LASTNIK! Zadnjič ko sem šla z Nalo ven sem srečala gospo z nevzgojenim maltežanom. Ko sem imela svojo psico na povodcu je ta maltežan, ki je bil spuščen (ni bil pripet na povodcu) začel bevskati v Nalo in mene. Slišala sem lastnico, ki se je jezila na psa! PA JE NAREDILA PRAV? NE! Povrhu tega je psa še udarila. To je preseglo vse meje. Vem, da to ni bila moja stvar ampak ne morem prezreti napake ljudi. Obrnila sem se in ji rekla z jeznim tonom glasu " Pa saj ni ničesar kriv pes! Krivi ste vi, ker psa ne vzgajate pravilno!" Mislim, da se me je malo prestrašila zato je pogledala z prestrašenim glasom in rekla, da se bo nasljednjič bol potrudila. Nekateri ljudje sovražijo pse, ker mislijo, da so agresivni, neposušni napadalni, da delajo škodo, ampak nikdar se ne vprašajo A JE RES KRIV PES? Nikdar ne pridejo do spoznanja, da je kriv ČLOVEK. Človek je tisti, ki psa vzgaja. In človek je odgovoren zanj.


Nekateri psi pobegnejo od doma, ko so sami na vrtu. PA SO RES KRIVI PSI? NE! Kriv je človek! SAMO ČLOVEK! Saj je psa pustil zunaj samega brez nadzora, psu je bilo dolgčas in si je sam poiskal svobodo, zato pa je plačal z življenjem, ko ga je povozil avto ali počil lovec. Če je psom dolgčas pobegnejo. Zato pa bi morali biti lastniki odgovorni in jih imeti VEDNO pod nadzorom. Z psom se je treba ukvarjati VSAK DAN. Pes rabi redno zaposlitev. V SLO in drugod po svetu je mnogo pasjih ugrizov. Spet je KRIV ČLOVEK. Zato, ker psa že od malega ne vzgoji pravilno! Pes postane agresiven in vgrizne. Psa je že od malega potrebno socializirati na druge ljudi, pse, promet in druge dejavnike, če tega ne storimo psi postanejo plašni in agresivni. Zato NIKDAR NISO krivi psi, KRIVI SO LASTNIKI.
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
cotondetulear
Konj
Konj
cotondetulear


Posts : 400
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Location : 5270 Ajdovščina

A so res za vse KRIVI PSI? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: A so res za vse KRIVI PSI?   A so res za vse KRIVI PSI? I_icon_minitimeČet Apr 08, 2010 5:07 am

Ja naredila si prav , da si ji povedala in se popolnoma strinjam s tabo
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

A so res za vse KRIVI PSI? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: A so res za vse KRIVI PSI?   A so res za vse KRIVI PSI? I_icon_minitimeČet Apr 08, 2010 12:09 pm

Hvala [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
ßlonDi medo.
Volk
Volk
ßlonDi medo.


Posts : 614
Join date : 10/02/2010

A so res za vse KRIVI PSI? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: A so res za vse KRIVI PSI?   A so res za vse KRIVI PSI? I_icon_minitimePet Apr 09, 2010 5:19 am

zelo dobro si napisala!!
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

A so res za vse KRIVI PSI? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: A so res za vse KRIVI PSI?   A so res za vse KRIVI PSI? I_icon_minitimePet Apr 09, 2010 7:26 am

Hvaala [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Kravica Katka
Medved
Kravica Katka


Posts : 1481
Join date : 18/01/2010

A so res za vse KRIVI PSI? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: A so res za vse KRIVI PSI?   A so res za vse KRIVI PSI? I_icon_minitimeNed Apr 11, 2010 2:33 am

Dobro da si to temo odprla.Če človek kušpi psa mora za njega lepo skrbeti in če za njega lepo skrbi mu tudi pes enako vrača.Če pa se človek do njega grdo obnašal se bo tudi pes do njega grdo."Kakor ti meni jaz tebi."

Sem gledala na AnimalPlanet tisto oddajo ki rešujejo živali in jih veliko ni prijaznih zaradi mučenja.Oziroma so plašni ali pa napadalni.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

A so res za vse KRIVI PSI? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: A so res za vse KRIVI PSI?   A so res za vse KRIVI PSI? I_icon_minitimeNed Apr 11, 2010 2:59 am

Se popolnoma strinjam [You must be registered and logged in to see this image.] Najbolj pa mi gre na živce, ker potem nekateri ljudje zelo grdo gledajo pse, tudi prijazne, včasih ko grem z Nalo ven že vidim te starejše gospe, kak gledajo po strani, pa čeprav Nala hodi poleg mene in jim nič ne naredi [You must be registered and logged in to see this image.] Vglavnem ljudje mislijo, da zdaj če en pes te pasme npr. bulmastif vgrizne potem so kao vsi bulmastifi takšni...mislim kakšna bedarija... vse je odvisno od vzgoje in lastnika, pa tudi od legla, izkušenj itd.
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Kravica Katka
Medved
Kravica Katka


Posts : 1481
Join date : 18/01/2010

A so res za vse KRIVI PSI? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: A so res za vse KRIVI PSI?   A so res za vse KRIVI PSI? I_icon_minitimeNed Apr 11, 2010 3:05 am

Ja saj.Če so oni slabo vzgojili psa in se do njih grdo obnaša mislijo da so vsi takšni kot njihov pes.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Gospodar foruma
Admin


Posts : 2684
Join date : 17/01/2010
Age : 27
Location : Slovenija/Maribor

A so res za vse KRIVI PSI? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: A so res za vse KRIVI PSI?   A so res za vse KRIVI PSI? I_icon_minitimeNed Apr 11, 2010 3:11 am

Ja, ampak, da bi kaj spremenili npr. da bi psa peljali v šolo, ali pa koga prosili za pomoč, to pa ne [You must be registered and logged in to see this image.] Mislim....
Nazaj na vrh Go down
https://forumozivalih.forumsl.net
Sponsored content





A so res za vse KRIVI PSI? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: A so res za vse KRIVI PSI?   A so res za vse KRIVI PSI? I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
A so res za vse KRIVI PSI?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ljubljenčki so zakon! :: Psi :: Vzgoja in šolanje-
Pojdi na: